Yurtdışına Transfer Olan Türk Futbolcular - 2017/18
5 1

Yurtdışına Transfer Olan Türk Futbolcular - 2017/18

  1287 İzlenme 7.8.2017 15
Yurtdışına Transfer Olan Türk Futbolcular - 2017/18
Resmi Büyüt
Yetenekleriyle avrupa'nın farklı kulüplerine transfer olan, yeni bir yaşam hayatı kuran futbolcuları listeledik. Aşağıda transfer olan bazı oyuncularla ilgili kısa bilgiler bulunmaktadır.

Emre Mor : Norveç yetişmiş ve Türkiye'yi seçmiş olan geleceği Messi olarak görünen Emre bu sezon İspanya'nın Celta Vigo kulübüne transfer olarak adından söz ettirmiştir. C. Vigo'ya transfer tarihinin en çok para ödenerek büyük bir bütçeyle İspanya kulübünün tarihine girmiştir.

Semih Kaya : Özellikle Galatasaraydaki ilk yıllarında yeteneğiyle göz dolduran Semih, neredeyse M. United'a transfer olacaktı. Ama büyük bir talihsizlik yaşayarak ardı ardına gelen sakatlıklardan dolayı Avrupa'nın dev takımlarına maalesef gitmesine engel oldu. Daha sonra iyileşmesine rağmen bu sefer performans bakımından düştü ve Galatasaraylı taraftarların gözünden düştü. Genede Çek Cumhuriyeti takımlarından Sparta Prag'a transfer oldu ve dileriz orada bekleneni vererek yeniden milli takıma yükselir.

Hakan Çalhanoğlu : Frikikleriyle ünlü olan Avrupa'daki lejyoner gururlamızdan Hakan, Milan'a yol aldı ve transfer oldu. Bu sezon Milan kulübü çok sayıda futbolcu transfer etsede Çalhanoğlu bunun üstesinden gelecek ve formayı kapacaktır. Bakalım bu italya yolculuğunda bu serbest vuruş ustası kaç gole imza atacak.

Enes Ünal : Bursaspor'da başladı hikayesi, tekniği ve potansiyeli 5 yıldız şeklindeydi. Menajerlik oyunlarında bile yıldız aday olarak gösteriliyordu ve çok geçmeden Manchester City somut adımları atıp kadrosuna kattı. Kiralık dönemini bence Hollanda'da çok iyi geçirdi. Kendisini ispatladı. Ve şu an Villareal formasını terletecek. Şöyle bir olumsuz durum var yalnız üzerinden geçmeden edemeyeceğim. Hollanda ve Belçika liglerinde savunmanın komplike anlayışı olmadığı için çok fırsat yakalanmaktadır. Az yeteneği olan bir forvet bile bir sezonda en az 10 golü rahatlıkla atabilmekte. Bu tip liglerden daha çetin ve zorlu liglere geçen hücum oyuncuları pek varlık gösteremediklerine çoğu kez şahit oldum. Eğer fiziksel açıdan kendisini kuvvetlendirirse Enes Ünal'ı kimse tutamaz ama en ufak boşlama ve "Ben artık oldum!" düşüncesi onun aniden yıldızlarının sönmesine neden olabilir. Çok değil 2 sezon daha sık dişini Enes Ünal...


YORUMLAR (0)