Usain Bolt Kariyerinin Son Bireysel Yarışında 3. Oldu
5 1

Usain Bolt Kariyerinin Son Bireysel Yarışında 3. Oldu

  941 İzlenme 6.8.2017 19
Usain Bolt Kariyerinin Son Bireysel Yarışında 3. Oldu
Resmi Büyüt
Her iki senede bir IAAF tarafından düzenlenen dünya atletizm şampiyonası bu sene Londra'da düzenleniyor. Dün gece ise 100 metre finali vardı. Dünyada belkide milyarlarca insan bu yarışın sonucunu bekliyordu. Trt spor'da canlı olarak 23:45 saatinde yayınlanacağı öğrenen Usain Bolt hayranları bu zamana kadar bu yarışı bekledi. Koşu öncesi Usain Bolt tribünlerden her zamanki gibi sevenleri oldukça fazlaydı. Her sahneye çıkışından kendisine alkış yağmuruna tutarak kendisine moral verdiller.

Bir gece önceden yenilme sinyali vermişti Bolt. Çok yavaş bir şekilde yarışa başlayan Jamaika'lı Bolt yine de yarı finale çıkmayı başardı. Yarışma sonrası çıkış takozlarından şikayetçi olmuştu Bolt. Ama takozlar normal idi Bolt bildiğimiz Bolt değildi. Fakat herşey o 10 saniyede kalmıştı. Şimdi gözler diğer geceye verilmişti. Atlet Bolt acaba bu performans ile devam edecekti yoksa yine efsane olmaya devam mı edecekti. Merak konusu...

Yarı finalde Bolt piste çıktığında tüm gözler ondaydı. Bolt bu rahattı ve finale 10 saniyenin altında bir süreyle çıktı. Finalde rakipler güçlüydü. Justin Gatlin, Blake, Coleman. Artık gözler piste çevrilmiş herkes Bolt ve diğerlerini bekliyordu. Yarış basladı, Bolt çok kötü başladı ortalarda toparladı ama sonu iyi değildi. Çünkü efsane geçirmişti. Doping ile gündemden düşmeyen 35 yaşında ki ABD'li Gatlin 9.92 ile sürpriz bir birincilik aldı. Altın madalyanın sahibi oldu. Gümüş madalya ise 9.94 ile Coleman'ın oldu. Efsane ise 9.95 ile bronz madalya sahibi oldu. Yarışma sonunda 35 yaşında ki Gatlin, 30 yaşında ki Bolt karşısında saygıyla eğiliyor ve efsaneye saygısını beyan ediyordu. Bu hareket kimi taraflar tarafından memnuniyetle karşılansada kimi taraftarlar ise bu hareketle bir insanın bu denli önünde eğilmesini kınayanlarda oldu.


YORUMLAR (0)