Fenerbahçe - Sturm Graz Maçında Cumhurbaşkanı Erdoğan Futbolcularla Tokalaştı
5 1

Fenerbahçe - Sturm Graz Maçında Cumhurbaşkanı Erdoğan Futbolcularla Tokalaştı

  910 İzlenme 4.8.2017 14
Fenerbahçe - Sturm Graz Maçında Cumhurbaşkanı Erdoğan Futbolcularla Tokalaştı
Resmi Büyüt
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı ve Fenerbahçe Başkanının eşliğiyle dünkü Fenerbahçe – Sturm Graz UEFA karşılaşması sonrası soyunma odasında oyuncularla tokalaşarak maç sonrasını değerlendirdi.

Alınan sonuçtan memnuniyetini oyuncularla paylaşan Cumhurbaşkanı, soyunma odasında neşeli tavırlar sergileyerek oyunculara bir sonraki ön eleme maçı için moral kaynağı oldu. Daha önce de Fenerbahçe hayranlığı ile bilinen Cumhurbaşkanı, bu hareketi ile de Fenerbahçeliler için örnek teşkil etti. Van Persie ve Skrtel ile konuşmasında esprili tavırlar dikkatlerden kaçmazken, Fenerbahçeli genç forvet oyuncusu Ahmethan için de moral verici diyalog geçiren Cumhurbaşkanı, Aziz Yıldırım ile de neşeli dakikalar yaşanmasına sebep oldu. Martin Skrtel son dakiklarda gol kaçırmasını espirili bir şekilde azcık daha sağ atsan gol olurdu diyerek, daha sonra benim Başakşehir'de attığım golü gördü mü şeklinde oyuncuyla şakalaşmayı ihmal etmedi. Daha sonra maçın hakemleriyle selamlaşarak fair play çerçevesinde yönettiği için kendilerine teşekkür etti. Maç sonrası soyunma odasında tüm oyuncuları tebrik eden Cumhurbaşkanı, Osman Aşkın Bak ile stadtan ayrıldı.

Uzun zamandır Fenerbahçe hayranlığı ile bilinen Recep Tayyip Erdoğan'ın, bu hareketi ile önceleri gelenek haline gelen siyasilerin tribünlere ve soyunma odalarına gelerek takıma ve taraftara moral verme özelliğini de yeniden gündeme getirmiştir. Bir gün önce oynanan Medipol Başakşehir – Club Brugge mücadelesinde de şeref tribününde yerini alan Cumhurbaşkanı, tribüne gelir gelmez Başakşehir ilk golü bulmuştur. Bu durum, spor kamuoyu ve tribündeki taraftarların ilgisini çekerek mutlulukla karşılanmıştır. Mücadele boyunca tribündeki yerini koruyan Cumhurbaşkanı, alınan skordan memnuniyetini dile getirdi ve sonraki tur için başarılar diledi. 


YORUMLAR (0)