İspanyol Sinemasının En İyilerinden Contratiempo Filmi
5 1

İspanyol Sinemasının En İyilerinden Contratiempo Filmi

  1366 İzlenme 31.7.2017 1
İspanyol Sinemasının En İyilerinden Contratiempo Filmi
Resmi Büyüt
Son olarak ispanyol bir film olan Contratiempo filminden yada diğer adıyla The Invisible Guest'ten bahsetmek istiyorum. Açıkcası filmi izlerken ispanyollar böyle film çıkartabilirken bizim ülke olarak bir çok gizemi, tarihi, doğal ve kültürel zenginliğimiz olmasına karşın neden böyle bir proje çıkaramıyoruz deyişim çok olmuştur. 

Eminim sizlerde öyle diyeceksinz. Ben tarz olarak her dakikası kafamı yoran filmleri severim. Beyin jimnastiği yaptırabilmeli. Burda da önce kurgu ve tabiki de senaryo devreye giriyor. Fazla spoiler vermeden bu İspanya filminden kısaca bahsetmek istiyorum ki film merak uyandırsın, filmde yasak aşk yaşan bir çiftin yolda yaşadıkları bir kaza sonucu birinin hayatını kaybetmesine sebep olmaları ile birlikte tempo kazanmaktadır. Daha başında yasak aşk konusunda kafanız karışmaya başlarken bunlar üzerine yaşanan kaza ekleniyor. Aslında binevi katil kim tarzı film diyebiliriz. Sürekli tahminler yürütmekten kendinizi alı koyamayacaksınız. Filmin matematiği gerçekten kıvamında. Çünkü sonunda olaylar bir bir çözümlenmeye başlarken tıpkı zor bir sorunun kısa formülünü öğrenmenin vermiş olduğu rahatlığı yaşatıyor size. 2016 senesinde yapılan filmde özellikle başrol oyuncusu Mario Casas'ın oynadığı üstün performansı ile birçok filmde görüceğimizin sinyalini verdi.

Film gizem, suç ve polisiye severler için birebir. Benim 10 üzerinden puanım 8.5. Ayrıca İspanya filmlerine de ayrıca bir parantez açmamı sağladı. Bundan sonra takipçisi olacağım. 


Hazırlayan : Muhammet Özbey

YORUMLAR (1)

  1. Hasan
    6.11.2017 13:13:14

    güzel bir film konusu farklı gizem dalında iyi.