Boyka Efsanesi Devam Ediyor Yenilmez 4
5 1

Boyka Efsanesi Devam Ediyor Yenilmez 4

  1808 İzlenme 14.6.2017 1
Boyka Efsanesi Devam Ediyor Yenilmez 4
Resmi Büyüt
Orjinal adı Undisputed IV olan filmin insanoğlunun varlığından bu yana şiddet, kan ve savaş hep var olmuştur. Müsebbibleri devletler, kabileler ya da şahıslar olabilir bu pek önemli değil sonuçları dökülen dişler, kırılan boyunlar ve çığlıklar olmuştur. Bazen bu aksiyonların gerekçeleri çok sıradan olmuş adeta bahaneler öne uydurularak böylesi eylemler içersine girilmiştir ve neticesi ise  hep acı olmuştur.

Atalarımızın dediği gibi "söz ile uslanmayanın hakkı kötektir" aforizması kadarınca da kimi zaman adeta böylesi kavgalar girdabına doğru sürükleniveririz. Biz istemeden, gönüllü olmadan kendimizi bu senaryonun baş aktörü olarak bulabiliriz ve savaşmaya mecbur oluruz. Kendimizi öncesinde hayal bile edemiyeceğimiz bir ruh halinde bulabilmemiz içten bile değildir. Nedenlerini dahi araştıramadan, düşünemeden artık olaylar bizim geri döndüremeyeceğimiz çok farklı boyutlara ulaşmıştır. Biz artık biz olmaktan çıkmış farklı bir benlik kazanmış gözü kapalı bütün oluşumlara girmeye başlamışızdır. Daha önce 3 kez izlediğimiz şimdiyse devamının izleyeceğimiz boyko filminin de konusu aslında bu tema üzerinden işlenmektedir. Öncesinden kavgayı, şiddeti seven Yuri Boyka illegal turnuvalardan yorulmuştur ve iyi bir adam olmak için çaba göstermektedir.

Ama bu sandığı kadar kolay görünmemektedir. Önüne aşılması zor durumlar çıkmış olan Boyka, son maçında rakibinin ölümüne sebep olur. Bunu öğrendikten sonra da öldürdüğü kişinin eşini arar ve affedilmek adına tekrar suçlu olarak arandığı Rusya'ya geri dönmek zorunda kalır. Olaylar silsilesi ise işte tam bu noktada başlamaktadır.


YORUMLAR (0)