Unutulmayacak Film Ghajini
5 1

Unutulmayacak Film Ghajini

  1427 İzlenme 6.6.2017 13
Unutulmayacak Film Ghajini
Resmi Büyüt
Aldığımız gıdaların dörtte birini sadece kendine ayıran, üzerinden hiçbir sinir hücresi bulunmayan, yüzlerce kütüphanelik bilgileri kendisinde depolayan, tüm vücudumuzun kaptan koltuğunda oturan beynimiz anlayabileceğimizin çok ötesinde muhteşem bir varlıktır. Ama aldığı hasar ile de bizlere ciddi problemler de yaşatabilmektedir.

İzleyiciler tarafından birçok yorumlarda film senaryosu bakımından Memento filminden alıntı diyenler bir hayli fazladır, Ama filmde hint sinemasının en önemli aktörü Amir Khan olunca seyir zevki bir başka oluyor seyircilerin gözünde. 3 Idots filminde ün kazanmış ve o filmden 1 yıl sonra özellikle fizik yapısı bakımından kendini geliştirerek Ghajini filminde emek verdiği, farklı tiplemeyle gözle görülerek kendini alkışlattırmıştır. Aamir Khan'ın, masterpiece dediğimiz seviyesi yapımında olan Ghajini filmi de bu olay üzerine kurgulanmaktadır. Öncesinde gayet iyi giden bir yaşantası olan oyuncumuzun başına aldığı bir darbeyle yaşamı garip bir hale girmiştir. Hayatının sadece son 15 dakikalık kısmını hatırlayan ve yaşantısının öncesini anımsamak için kendisine çeşitli işaretler koyan birisini izliyoruz bu filmde. Bu bağlamda filmi 2 kısma ayırabiliriz. İlk kısmında duygusal faktörlerin ağırlıkta olduğu sevgiyi ve onun türevlerini dolu dolu yaşıyoruz. İkinci kısımdaysa intikam, kan ve kavgayı da aynı oranda tadıyoruz. Kendisiyle savaşanlara aynı oranda cevap veren, elindeki mutluluğu alanların devamlı peşinde olan bir Sanjay Singhania var bu kısımda. 

Aamir khanın daha önceki filmlerinde hiç görmediğimiz bir tarzını da bu yapımda görüyor ve büyülenmeden de edemiyoruz. Filmdeki dövüş sahnelerini biraz abartılı bulsak da genel temaya ve amaca odaklanmak da fayda var. Zaten filmin çekici olan olay örgüsü esnasında sizler için bunlar gözdeki bir çapak gibi önemsiz bir durum haline gelebiliyor. Özetle aamir khan bizleri birkaç saatlik de olsa güzel maceralara sürükleyerek bu dünyadan kopardığını söyleyebiliriz. iyi seyirler dileriz.


YORUMLAR (0)