Savaş Dizisi Vikings
5 1

Savaş Dizisi Vikings

  1342 İzlenme 2.5.2017 10
Savaş Dizisi Vikings
Resmi Büyüt
Son zamanlarda oldukça rağbet gören tarih dizilerinden unutulmaz yabancı dizisi Vikings'den bahsedeceğiz, her bölümü ve her sahnesi merak uyandıran önemli bir yapıttır. Dönem filmleri ve dizileri hep ilgi görmüştür, yaşattıkları yüzyılı o kadar iyi yaşatırlar ki izleyici olarak gözlerimiz ekranda takılı kalır. Ama bazıları vardır ki diğerlerinden bir adım önde olmuş, farkındalık adına derin izler bırakmıştır. İskandinavya ülkelerinin tarihinde önemli yer eden Vikingler dizisi orjinal adı Vikings olan tarihi diziye uyarlanarak adından daha çok ses getirmiştir. 

Savaşçı bir uygarlığa sahip olan Vikingler genellikle insanlar, boynuzlu başlıklı gördü mü hemen aklımıza gelir. Travis Fimmel ustalaştığı dizide, kostümleri ve saç yapılarıyla dikkat çeken tarihi çekimde sinemaseverlere unutulmaz anlar bırakmışlardır. Oyuncularını sık sık ekranlarda göremesekde dizi içerisindeki karakterlerini adeta üzerine yakışmış bir elbise gibi üzerlerine oturan oyuncuların performansı göz kamaştırıyor. Aksiyon, heyecan ve savaşları yaşatmakta usta olduklarını söyleyebiliriz. Adında anlaşılacağı üzere Vikinglerin anlatıldığı dizide belki tarihinin en önemli karakteri olan Ragnar Lothbrok'u izliyoruz. Onun krallığı ele geçirmesini, Paris ve İngiltereyle olan savaşlarını sonrasındaysa oğullarının hükümdar olduğu başka hakimiyetlerini seyrediyoruz. Hükümdarlarının bol narşisizm kokan yaşantılarından kesitler sunarak fazlasıyla gözleme şansımız oluyor.

O dönem adına çok önemli bir kişi olan Ragnar, Vikingin tarihinde kalır savaşlara sebep olmuştur. Mücadelelerin hiç vazgeçmeyen yapısıyla hep daha fazlasını istemiştir. Siyasetin, stratejinin ve entrikaların hep içice yürüdüğü bu dizide bir sonraki sahneyi kestirmek çok güç bir hale gelebiliyor. Vikings dizisinin konusu, tarihi, kostümleri, önemli sahneleri ile bizleri adeta tarihe götürür gibi hale getiriyor. Ezcümle dikkatle izlemenizi öneririz.


YORUMLAR (0)