Örümcek Adam : Eve Dönüş (2017)
5 1

Örümcek Adam : Eve Dönüş (2017)

  2300 İzlenme 1.5.2017 11
Örümcek Adam : Eve Dönüş (2017)
Resmi Büyüt
Sokakların arkadaş canlısı süper kahramanı Örümcek Adam sinemalara Spider-Man: Homecoming isimli filmle geri dönüyor, hem de yepyeni bir kadro ve hikaye ile...

Stan Lee eline kalemi ilk aldığında oluşturacağı karakterin günümüzde bu denli popüler ve sevilen bir kahraman olacağını tahmin etmiş miydi bilmiyorum ancak bu işten en çok kazanç sağlayanın biz seyirciler olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Tabii ki maddi kazançtan söz etmiyorum, ruhumuzu, duygularımızı ve düşüncelerimizi doyuran manevi kazanımdan bahsediyorum. Öyle ki bu karakter kimi çocuğun hayaller kurmasını sağlarken kimilerine de bu hayalleri gerçekleştirme yolunda önemli bir motivasyon kaynağı oldu. Bilimi sevdirmeyi de ihmal etmedi. İnek öğrenciliğin sanıldığı kadar kötü olmadığını, aksine zeki olmanın hayatımızın tüm alanında bize katkısı olduğunu, sadece bu zekayı doğru bir şekilde kullanabilmemiz gerektiğini öğretti. Ayrıca oluşturduğu gelişiminde de büyük rol oynayıp imkansız kelimesinin ne kadar anlamsız olduğunu öğrenmemizi sağladı. Tüm bunların yanında, iyiliğin her zaman doğru olduğunu ve kötülüğü er ya da geç altedeceğini öğretti. Öyle bir kahramandı Örümcek Adam.

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE ÖRÜMCEK ADAM

2000li yılların başında Sony ve Marvel işbirliğinde, Tobey Maguire oyunculuğunda iyi hasılat yapan ve çok sevilen üç film çekilmişti. Ancak sorun oluşturan bazı durumlar nedeniyle dördüncü filme devam etmek yerine hikayeyi başa saran Andrew Garfield oyunculuğunda yeni bir seri başlatıldı ve maalesef bu seri de yalnızca iki film devam edebildi. Bu filmlerde, iki başrol de Örümcek Adamın karakterini farklı yansıtıyordu ve yeni başrole alışmak uzun sürüyordu. Bu tip sorunları ortadan kaldırmak adına yeni çıkacak olan filmde 20 yaşına yeni girmiş genç bir oyuncuya şans verilmesini destekliyor ve olumlu buluyorum. Tom Holland'ın da yorumlarımı boşa çıkarmayacağını düşünüyor ve bizi uzun yıllar keyifle sürecek bir hikayeye başlatacağını umuyorum.

FRAGMANDAN İZLENİMLER
   
Bu filmin diğer Örümcek Adam serilerinden en önemli farkı, seyircilere Iron Man gibi oldukça ünlü bir süper kahramanı da izleme fırsatı sunması oldu. Spider Man'ın, Marvel sinema sektörüne girmesiyle yıllardır beklediğimiz bu tablo gerçekleştiği için Sony ve Marvela minnettarım. Tüm bunların yanısıra, filmin lisede geçen birçok sahnesinin olması, Tony Stark'ın Peter'a özel bir kostüm hediye etmiş olması ve bir nevi ona akıl hocalığı yapması güzel ayrıntılardı. Ayrıca Tom Hollandın çizgi romanlardaki espritüel Örümcek Adam karakterine yakın bir rol sergilemesi de beni oldukça memnun etti.

Filmin beklentileri karşılayacağını düşünüyor ve herkesin sinemaya gidip izlemesini tavsiye ediyorum.

Hazırlayan : Umut Berkan Temiz

YORUMLAR (0)