Kaleci Fabri'nin Olympique Lyon Maçında Yediği Hatalı Gol
5 1

Kaleci Fabri'nin Olympique Lyon Maçında Yediği Hatalı Gol

  1438 İzlenme 14.4.2017 0
Kaleci Fabri'nin Olympique Lyon Maçında Yediği Hatalı Gol
Resmi Büyüt
Beşiktaş'ın Fransa'da oynadığı Avrupa karşılaşmasının son dakikalarında kaleci Fabri inanılmaz bir hata yaparak maçın kaybetmesine sebep olarak Beşiktaşlıları üzüntüye boğmuştur.

Öncelikle maç başlamadan önce çok gergin başlayarak Olympique Lyon'lu fanatizmler karşılaşmanın oynanacağı sahaya dalarak maçın neredeyse ertelenmesine sebep olacaktı. Maç yaklaşık 1 saat geç başlasa da futbolseverler maçın ertelenmemesine oldukça sevindi. 84. dakikada O. Lyon'lu oyuncu Jeremy Morel, file bekçisi Fabricio akla sığmayan hatasından faydalanarak topu kaptı ve boş kaleye topu ağlara yollayarak taraftarlarını sevindirdi. Atiba'nın pasında Fabri, Lyonlu oyuncuya çalım atmaya başladı ilk rakibini çalımlamasına rağmen, 3 kişi birden baskı yapınca topu kaptırdı ve Jeremy bu hatayı affetmedi. Gole sebep olan Fabri golden önce büyük şok yaşamış, maçı iyi yöneten ve görev yapan Mateu Lahoz hemen moral vermiştir. Birçok yorumcu ve eleştirmenler tarafından Beşiktaş kalecisinin düşüncesizce topu kaptırınca sitem etmişlerdir. Her ne kadar bu maçta telafisi olmayan bir hata yaptıysada birçok maç kazandıran ve yaptığı kurtarışlar ile karakartal taraftarlarının gönlünü kazanan Fabri'yi savunan taraftarlarda olmuştur. Galatasaray'lı taraftarlar ise çok sevdikleri file bekçileri Muslera ile bir tutanan Fabrinin bu golü yemesi sonrası onlan kıyaslanamayacağını hemfikir olmuşlardır.

Herşey yolunda giderken maçın bitmesine az bi süre kala 1-2 dakika da 2 gol yiyerek ne yazık ki galip Fransız ekip oldu. Ama işin en üzücü tarafı 1-1 olduktan sonra yine de avantaj Beşiktaş'ın elindeyken file bekçisi Fabri'nin yaptığı hatandan dolayı yediği gol herkes tarafından dahada hüzünlü bir hal oldu. Çünkü Lyon ekibinden 3 futbolcu baskı yapıyor kaleci Fabri kaleye doğru topu çekip topa vurmuyor uzatlaştırmıyor bir anda yaptığı hatayla topu kaptırıp golü yiyerek pahalıya mal oldu. Beşiktaşın gözbebeği olan Atiba Hutchinson maçtan sonra yaptığı söyleyişte "Fabriye attığım pası iyi veremediğim için onu bu hataya sevk etmiş oldum" diyerek takım arkadaşını savunmuştur. Olympique Lyonnais attığı 2 gol ile karşılaşmayı 2-1 kazanarak 1 hafta sonra oynanacak rovanş maçı öncesi avantaj yakalamış oldu.YORUMLAR (0)