Ensar Kardeşler - Allahım Derim
5 1

Ensar Kardeşler - Allahım Derim

  1824 İzlenme 12.4.2017 1
Ensar Kardeşler - Allahım Derim
Resmi Büyüt
İlahi sözleri ile gönlümüzde taht kuran Ensar Kardeşler grubunun seslendirdiği Allahım Derim ilahisini bu youtube videosunda bulabilir dinleyebilirsiniz. İlahiler maneviyatımızı artıran dinlerken bize farklı duygular içeren ve güzel mesajlar veren islami sözlerdir. Bu nedenle Ensar grubu bu işi yapanlar arasındadır. Yıllar boyunca Eşref Ziya ve Ömer Karaoğlu'nun seslendirdiği parçalarla büyüyen bir nesil hala onların eserlerini dinlemektedir ve Ensar kardeşlerde bunların arasına girecek gibi. Türkiye'nin farklı bölgelerine giderek oralar konserler vererek dinleyicileriyle hasbihal etmektedir.

"Zikrinden ayırma aciz kulunu" diye başlayan ilahi sözlerinde, müziğide ayrı bir tat veriyor ve Ensar Kardeşler adeta bu ilahiyi söyleyerek bizleri farklı bir dünyaya götürmüştür. Diğer gruplara göre farklı bir sesi olan Ensar grubunu birçok kişi tarafından beğenilmektedir. İmam hatip okullarında veya kuran kurslarından oldukça sık rastlanan ilahiyi birçok kardeşimiz eşlik ederek seslendirmektedir. Youtube oldukça dinlenen bu şarkıyı, nedense pek tv kanallarında göremiyoruz. 

Serdar Altınel'de bu ilahiyi müziksiz söyleyerek farklı bir izlenim bırakmıştır. Sizde google'da ve youtube aratarak müzikli olanı mı daha güzel yoksa müzikli olanı mı, bunuda siz değerli ziyaretçilerimize bırakıyoruz. İlahi sözlerinin sonunda ise "başkası çıkmaz dilimden son sözüm" diyerek sonlandırmıştır. Kulağımızla yolda yürürken, arabayla yolculuk ederken veya bilgisayarınızda çalarken insanı derinden etkileyen sözleriyle insanı mest ediyor. 


YORUMLAR (0)