Çağatay Akman - Gece Gölgenin Rahatına Bak Şarkısı
5 1

Çağatay Akman - Gece Gölgenin Rahatına Bak Şarkısı

  1984 İzlenme 28.3.2017 1
Çağatay Akman - Gece Gölgenin Rahatına Bak Şarkısı
Resmi Büyüt
Size de bazen bir çanta hazırlatıp bırakıp gitme heyecanını yaşatabilecek bu parça 18 yaşında böylesine iyi bir hedefe ulaşan Çağatay Akman'a ait. Çıktığı dönemden bu yana ceplerimize, repertuarlarımıza giren "gece gölgenin rahatına bak" İstanbul trafiğine de bire bir. Genç yaşta olmasına rağmen şarkısıyla büyük kitle yani fan kazanmış olan bu kişinin, şarkısıyla ile ilgili birçok farklı şarkı sözleri ile söylenerek değişik versiyonu da yapılmıştır. 

Milyon tıklanmalar gelmeden ve parça ortalığı kasıp kavurmadan önce, gençlerin en çok ilgisini çeken video programından olan Scorp'ta da şarkı ile ilgili açılan başlığa onlarca video çekilip aktarılmış ve şarkının nakarat bölümü o zamandan birçok kişi tarafından akıllara kazınmıştı. İlk etapta gençlerin ilgisiyle başlayan ve yayılan şarki daha sonra genci,yaşlısı tanımadan milyonlarla buluştu. Empatisi bol olan parça, klibi ile bu özelliğini pekiştirirken oldukça da izlenesi. Artık herkesin ezbere bildiği şarkısıyla show programlarında da gördüğümüz Çağatay Akman yeni işler için çalıştığını ve iddialı olduğunu vurguluyor. Okulda, işte ve evde yani bizden biri olan bu şarkıya yenileri eklenmeli tabi. Piyasa geçmişten günümüze yaptığı çıkışın ardından yıllar sonra  aklımıza dahi gelmeyen kişiler ve eserleriyle dolu iken bunun önemli bir nokta olduğunu söylemek mümkün. Çektiği klip ve söylediği "Gece Gölgenin Rahatına Bak" eserinin ardından birçok yayın programlarına çıkan Çağatay Akman, Beyaz Show ve 3 Adam gibi programlara çıkaran şöhretine artırdı. Gerek single sözleri, gerek müziği ile dinleyicilerinin kulak pasını silmiş ve müziği duyulunca kolayca söylenmesini sağlamıştır.

Büyük izleyiciye ulaşan Çağatay, yeni albümü veya yeni single'nın habercisini popüler şarkısıyla vermiş oldu. Hayatın her yerinde olduğu gibi eleştirel yaklaşanlar olsa da bu yazıyı yazdığımız an şarkısı Youtube da 168 milyondan fazla kulaklıktan dinleyici ile buluşan bu başarılı parça ve yenileri için Akman'a kolaylıklar diliyoruz. 

Hazırlayan : Batuhan Çakmakçı

YORUMLAR (0)