Harry Potter Serisi
5 1

Harry Potter Serisi

  1295 İzlenme 16.3.2017 1
Harry Potter Serisi
Resmi Büyüt
Fantastik filmler diyince ilk akıllara gelen şüphesiz Harry Potter serisi filmidir. Gerek yapıldığı yıl bakımından gerekse efektleriyle, bize çocukluğumuzda unutulmaz bir dönem geçirten ve hala tvlerde gördüğümüzde tekrar izleyip duramadığımız bu seri efsane filmler arasında arşivlik olarak listelenmiştir. Harry Potter J.K Rowling kaleminden dökülen 1 fantastik branşında ve bu kitaplardan kurgulanan sinema filmidir. Dünyada hatrı sayılır birçok ödüle layık görülmüş ve yakaladığı ticari kazançla büyük rakamlara ulaşmıştır. İlk kitabı 1997 senesinde piyasaya sürülmüş ve ilk filmi 1 şubat 2002'de piyasaya sürülmüştür.

Harry Potter büyücü olmayan babasının kardeşi ve kocası otururken günün birinde 1 mektup alır. Bu mektup Hogwarts cadılık ve büyücülük okulundan gelen bir alma çağrısıdır. Onun bu okula gitmesini istemeyen eniştesi ve halası gelen mektupları ona göstermemek için büyük bir çaba harcarlar. Fakat bir gün hogwatsda çalışan Rubeus Hagrid, harry'nin yanına gelip ona herşeyi anlatır ve onu Hogwarts'a götürür. Harry burada Hermoni ve Ron ile yakınlaşır ve çok iyi dost olurlar. Annesi ve babasından aldığı genlerle çok başarılı ve cesur bir büyücü olan harry kısa sürede kendini gösterir ve profesör Dumbledorun gözüne girer. Birlikte harry'nin anne ve babasının katili ve dünyayı ele geçirmeye and içmiş Voldemort'u durdurmaya çalışırlar.
    
Başrollerini Daniei Redcliff, Rupert Grint ve Emma Watson'ın paylaştığı filmin yönetmenliğini David Yates üstlenmiştir. Ayrıca filmin bir çok sayıda serisi ve kitabı yapılmış ve dünyada birçok fanları olduğunu söylemek mümkündür. Günümüzde fanlarının bir an önce filmin fragmanı izlemek için sabırsızlanmaktadır. Rol aldığı küçük çocuların canlandırdığı perfonmas izleyicilerin oldukça beğenisini almıştır. Fantastik film severlerin tekrar tekrar izlediği, izlemeyenlerin çok şey kaybettiği bu film zamanın gençleri için tam bir efsane haline gelmiştir.


YORUMLAR (0)