Bir Yaşam Hikayesi Forrest Gump Filmi
5 1

Bir Yaşam Hikayesi Forrest Gump Filmi

  1456 İzlenme 15.3.2017 1
Bir Yaşam Hikayesi Forrest Gump Filmi
Resmi Büyüt
En iyi sinema filmlerin listesinde düşünülen ve ülkemizde birçok konuya, şarkıya ve tiyatroya konu olan Forrest Gump 1994 senesinde yayına atılan 1 dram komedi çeşidinde filmdir ve süresi çok uzun olması siz izleyicileri korkutmasın çünkü kendini izlettiren önemli bir başyapıt yaşam hikayesidir. Robert Zemeckis yönetmenliğinde ve karakterlerde Tom Hanks, Garry Sinise ve Robin Wright gibi ünlü isimler karakterleri canlandırarak kendine yer edinmiştir.

Forrest gump zeka seviyesi çok düşük bir evlattır. Aptal bir çocuk olduğu düşünülen Forrest, okullara bile ilk başta kabul alınmaz. Fakat annesinin fedakarlığı sayesinde sonradan bir devlet okuluna sonunda kaydı yapılır. Küçükken diğer çocuklar onu dövmek için kovalarken arkadaşı aynı sürede sevdiği kız olan Jenny Curran ona koş forrest koş diye bağırır. Bu bağırış onun hayatını değiştirir. Ne zaman bir zorlukla karşılaşsa her zaman bunu hatırlar ve koşmaya başlar. Forrest ilerleyen zamanlarda bir insanın kazanabileceği maximum deneyimi kazanır. Askerde gazi de olur iyi bir sporcu da çok zengin bir iş adamı da hatta ünlü olup televizyona bile çıkar. Tom Hanks'ın mükemmel bir figür sergilediği bu film izleyicilere zeka seviyesinin önemli olmadığını önemli olanın çalışmaktan kaçmamak olduğunu gösteren bir dram/komedi çalışmasıdır.

Forrest Gump yayına atılan 6.07.1994 senesinde çok beğenilmiş ve harika bir maddi ve övgüler elde etmiştir. Vizyonda olduğu süre sarfında tam 677 milyon $ ücret yapmıştır. Film aynı zamanda birçok ödüller almış, en iyi film efektleri ve en iyi kurgulanmış görüntü dallarında ödüllere layık görünmüştür.


YORUMLAR (0)