En İyi 30 Hint Filmleri
5 1

En İyi 30 Hint Filmleri

  3531 İzlenme 18.8.2016 1
En İyi 30 Hint Filmleri
Resmi Büyüt
Hemen hemen her ülkenin sanat anlamında belirli noktalara gelmiştir. Ama kimileri diğerlerinden çok daha fazla ön plana çıkmış ve ortaya koydukları sinema, tiyatro ve edebiyat gibi alanlarda zirveleri yakalamışlardır. sanat içerisinde sinemayı baza alıcaksak aklımıza hemen hollywood gelir. Gerçekten de olması gereken budur zaten. Sadece bir yılda yüzlerce film ortaya koyan hollywood film sektörü dağın en tepesini teşkil etmektedir.Tüm herkes hollywood?a odaklanmışken arkadan da hızlı bir şekilde bollywood?da gelmektedir. 

Aamir khan,  Shahrukh khan ve Salman Khan gibi önemli yapımcı ve oyuncuları içerisinde barındıran hint film sektörü her geçen yıl adından daha fazla söz ettirmektedir. Ülkemizde büyük bir fan kitlesine de sahip olan bollywood, önümüzdeki dönemlerde hollywood?un yerini alabilcek mi acaba diye de kafalarda soru işareti oluşmaya başladı. Öte yandan verdiği sosyal mesajlar ve filmlerin içerisindeki eğlenceli dans figürleri de seyircileri kendisine bağlayan başka bir faktördür. Ulusal film yarışmaları ve eleştirmenlerden de olumlu tenkitler alan bollywood yoluna emin adımlarla ilerlemektedir. 

Biz de beğendiğimiz ve sizlerin de seveceğini düşündüğümüz filmleri takipçilerimizin önüne serdik. iyi seyirler dileriz.


YORUMLAR (1)

  1. tsubasa
    24.8.2016 14:40:04

    Listede olmayan Farhan Akhtar başrolde oynadığı Wazir (2016) filmide güzeldir tavsiye ederim.